All filters
This distinctive Ganesha pendant blends the timeless allure of gold with the brilliance of diamonds in a modern design. A chic yet spiritual accessory, it brings divine blessings while adding a touch of contemporary elegance to your everyday style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000830305 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹11,225(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,392 |
| Making Charge | ₹4,533 |
| GST (3%) | ₹695 |
| Total Price | ₹23,845 |