All filters
Let's cross every bridge of fashion with this exclusive diamond mangalsutra in 18K gold. It is uniquely designed in a bridge pattern along with 0.2 carat rhombus-shaped diamonds on them that look just exceptionally beautiful. Please Note:- This product comes without the chain
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646876 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,335 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,364 |
| Total Price | ₹46,827 |