All filters
Go light on your everyday jewellery with this 0.18 carat diamond bracelet crafted in 18K gold with kite motifs highlighting the beauty of tribal art. Simple yet absolutely stylish, this bracelet is perfect for formal dinners and romantic dates.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000686071 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.97 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹32,875(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,360 |
| Making Charge | ₹6,237 |
| GST (3%) | ₹1,725 |
| Total Price | ₹59,197 |