All filters
Success comes in waves and this 0.31 carat men diamond ring has been designed with wavy patterns in 18K gold. The skillfully encrusted diamonds will fit your charismatic personality and radiate a lot of admiration.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000694445 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.5 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹60,880(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹31,136 |
| Making Charge | ₹10,880 |
| GST (3%) | ₹3,087 |
| Total Price | ₹1,05,983 |