All filters
Once you adorn this brawny diamond men's ring your brawny fingers will glisten with the sweat of vigour. The slight self textured effect of this on this ring will shine like stars.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000448622 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 6.93 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS |
| Diamond Weight | 0.42 carat
|
| Gold Value | ₹76,709(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹50,950 |
| Making Charge | ₹13,397 |
| GST (3%) | ₹4,232 |
| Total Price | ₹1,45,288 |