All filters
Let everyone around you bow down to your beauty with this stunning diamond pendant inspired by a Christmas tree ball motif with a ribbon bow. The bow motif renders this diamond pendant a cute look with a spherical pattern encrusted with diamonds hanging below it. It will look amazing when paired with a satin saree or anything contemporary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000662097 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.73 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.5 carat
|
| Gold Value | ₹52,357(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹40,838 |
| Making Charge | ₹10,942 |
| GST (3%) | ₹3,125 |
| Total Price | ₹1,07,262 |