All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹57,185You save - ₹6,333
Nowadays expectation is much higher than anything, most graceful expectation is to look glamourous. This diamond enhanced rose gold bow designed ring will you a diva look at anywhere anytime. Adorn this diamond enhanced intricate beautiful ring which perfectly goes with a party dress.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000504135 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.7 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹31,226(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,712 |
| Making Charge | ₹1,432 |
| GST (3%) | ₹1,482 |
| Total Price | ₹50,852 |