All filters
Monstera plant which is on trend right now and popping up all over social media has been the inspiration behind the unique design of this beautiful diamond necklace. Designed for modern women, this diamond necklace will be the right piece of accessory with your everyday wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGN-D000657502 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.06 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹43,689(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,780 |
| Making Charge | ₹10,106 |
| GST (3%) | ₹2,268 |
| Total Price | ₹77,843 |