All filters
Shine through simplicity with this chic diamond ring specially designed to match the contemporary taste of modern women. The solo diamond encrusted in the middle of the sensuous ring can lift your spirit at any time of the day. You can be your own kind of beautiful by flaunting this trendy diamond ring with your formal outfit.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000652456 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹17,047(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,608 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹928 |
| Total Price | ₹31,842 |