All filters
If you want to get a stylish and contemporary ring for your lady love, stop beating your head too much and get her this classy diamond ring by Senco. The heart-shaped diamond adds to the glow of the artistic 18K gold heart pattern in which it is set. Gift your ladylove this 0.11 carat diamond ring on a special day and let its shine make your beloved blush.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000675722 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.6 g
|
| Diamond Quality | H-VS |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹17,711(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,276 |
| Making Charge | ₹5,440 |
| GST (3%) | ₹1,063 |
| Total Price | ₹36,490 |