All filters
A woman has her own illusion. She must have this unparalleled diamond enhanced ring that personifies your look. Art stands for you.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000255218 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.82 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹20,146(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,129 |
| Making Charge | ₹6,106 |
| GST (3%) | ₹1,092 |
| Total Price | ₹37,473 |