All filters
Soak in the essence of bloomed flowers by choosing this alluring diamond ring which can refresh your look with its shine. Gleaming 0.3 carat diamonds skilfully encrusted in 18K gold will add to the charm of the curvy design and to your feminine beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000637214 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,503 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,591 |
| Total Price | ₹54,601 |