All filters
It's true that jewelry always brings happiness for women, cause it is the only thing that always reflects the originality of your personality. This beautiful rose gold diamond-studded ring adorns you the best.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000255168 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.49 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹16,493(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,960 |
| Making Charge | ₹5,107 |
| GST (3%) | ₹1,157 |
| Total Price | ₹39,717 |