All filters
Bloom with modern elegance in this diamond ring crafted with smooth petals surrounding a shimmering cluster. Versatile enough for dresses, festive kurtas, and graceful daywear, it offers a clean, pretty finish, made for repeat wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000841479 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹10,361(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,972 |
| Making Charge | ₹4,230 |
| GST (3%) | ₹917 |
| Total Price | ₹31,480 |