All filters
Bloom like a flower and dazzle everyone with your appeal by choosing this flower-inspired 0.21 carat diamond ring. Crafted in 18K rose gold, this ring can be the perfect gift for your loved ones.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000644959 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,243 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹1,001 |
| Total Price | ₹34,348 |