All filters
Embrace the allure of nature with this 0.4 carat diamond noa bangle featuring a floral pattern encrusted with little shiny beauties. Beautifully crafted in 18K gold, the bangle will effortlessly enhance your style and radiate an ever-blooming aura.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000737454 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 7.81 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹86,449(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹32,670 |
| Making Charge | ₹14,946 |
| GST (3%) | ₹4,022 |
| Total Price | ₹1,38,087 |