All filters
Let more love blossom in your marital life by choosing this mesmerizing diamond mangalsutra intricately designed with sparkling flower motifs by the karigars at Senco for the 'Married You'. The 0.45 carat sparkling diamonds in this 18K gold pendant will instantly take you to a fresh garden and uplift your mood.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000673499 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.45 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹39,291 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹2,053 |
| Total Price | ₹70,472 |