All filters
A playful take on floral elegance, these ear cuff-inspired earrings feature diamond-studded blooms that appear to trail delicately up the ear. The sculpted gold spheres add a touch of whimsy and dimension. Perfect for adding charm to festive or contemporary looks. PLEASE NOTE:- The dimensions of the actual product might vary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000760588 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.26 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹36,781(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,160 |
| Making Charge | ₹9,944 |
| GST (3%) | ₹2,007 |
| Total Price | ₹68,892 |