All filters
Some designs are just bliss to the eyes just like this elegant diamond ring. Its simple design with dazzling diamonds encrusted in a linear way will make you the diva of the show.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000600815 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,965 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,313 |
| Total Price | ₹45,049 |