All filters
Leaves increase the beauty of every tree just like this blingy diamond ring will increase your beauty as you adorn it with all your grace. The diamond-encrusted leaf pattern along with a dazzling twig in the middle is the main attraction of this diamond ring which will make you the diva of the show.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000600416 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,503 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,449 |
| Total Price | ₹49,723 |