All filters
Blessing is the strength of every human and the hidden love in it brings happiness. This rose gold layered droplet pendant with sparkling diamonds brings happiness for everyone. A daily wear partner that can go with any outfit any place.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000527997 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.38 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹11,915(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,150 |
| Making Charge | ₹4,775 |
| GST (3%) | ₹1,046 |
| Total Price | ₹35,886 |