All filters
Adorn yourself with this spiritual masterpiece featuring the benevolent face of Lord Jagannath. Vibrant black and red enamel work contrasts beautifully with radiant gold, while delicate diamonds on the tilak add a refined sparkle to this intricately designed locket. Perfect with a rich silk saree or elegant ethnic kurta to add divine grace to your look. The dimension of the actual product might vary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000826046 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.5 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.07 carat
|
| Gold Value | ₹12,951(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,230 |
| Making Charge | ₹5,138 |
| GST (3%) | ₹730 |
| Total Price | ₹25,049 |