All filters
Resembling an enlighted table lamp, these scintillating diamond studs by Senco have an intricate goddess Lakshmi motif to make you feel divine every time you flaunt them on your ears. The array of 0.26 carat diamonds in 14K gold will help you to gleam yourself with their beauty. The design is truly wonderful and elegant.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000667469 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹22,794(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,780 |
| Making Charge | ₹5,611 |
| GST (3%) | ₹1,506 |
| Total Price | ₹51,691 |