All filters
Its everyone's thought that women never satisfy with jewelry as they never have enough jewelry. And somehow is actually right. And here women are absolute because jewelry is made for women. And this diamond ring gonna beautify your vision.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000255178 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.82 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹20,146(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,454 |
| Making Charge | ₹6,106 |
| GST (3%) | ₹1,102 |
| Total Price | ₹37,808 |