All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹27,432You save - ₹4,062
Just like your inner beauty reflects in your eyes, flaunt these awesome 0.11 carat diamond studs inspired by the eye motif to highlight your appeal in 18K gold. The arc in the middle is completely encrusted with dazzling diamonds to make the simple design look effortlessly elegant and thoroughly timeless.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000659254 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹12,722(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,985 |
| Making Charge | ₹982 |
| GST (3%) | ₹681 |
| Total Price | ₹23,370 |