All filters
Dazzle everyone with the rare and appealing excellence of this 0.45 carat diamond chain pendant beautifully designed with a butterfly motif. The encrusted diamonds in 18K rose gold will let you flaunt your favourite neckpiece with a bewitching glow.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000683134 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.84 g
|
| Diamond Quality | I-SI |
| Diamond Weight | 0.45 carat
|
| Gold Value | ₹53,574(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹54,965 |
| Making Charge | ₹11,175 |
| GST (3%) | ₹3,592 |
| Total Price | ₹1,23,306 |