All filters
Celebrate the cherished bond you share with your sibling or cousin with this 0.09 carat diamond rakhi pendant crafted in 14K gold. This accessory is a beautiful expression of your love, trust and commitment.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000772444 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 0.782 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹6,752(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,560 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹539 |
| Total Price | ₹18,476 |