All filters
Get ready to be a Queen in a trendy way with this shining diamond pendant. A masterpiece morally made for those women who want to be the happiest person. This net-crafted flower-inspired pendant will complete your look with grace. Wear this with matching earrings available in our collection.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000144263 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.06 carat
|
| Gold Value | ₹12,347(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹4,538 |
| Making Charge | ₹4,926 |
| GST (3%) | ₹655 |
| Total Price | ₹22,466 |