All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹42,335You save - ₹5,591
These diamond hook earrings are a masterpiece, morally made for those women who want to be the happiest. These net-crafted flower-inspired 0.11 carat diamond hook earrings in 14K gold will adorn your look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000144264 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹25,998(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,168 |
| Making Charge | ₹1,507 |
| GST (3%) | ₹1,071 |
| Total Price | ₹36,744 |