All filters
Willing to take your unique jewellery style to the next level? These wavy 0.15 carat diamond danglers with chic artwork in 14K gold and numerous diamonds will personify the urge for creativity within you.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000144210 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.85 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹33,241(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,705 |
| Making Charge | ₹9,074 |
| GST (3%) | ₹1,651 |
| Total Price | ₹56,671 |