All filters
Indulge yourself in the beauty of trendy jewellery with this sleek and stunning diamond ring designed with a myriad of diamonds. Dazzle everyone with the beauty of this diamond ring in rose gold by flaunting it at social gatherings. Add a little elegance to your contemporary outfit and soak in the beauty of timeless beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642774 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹15,829(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,635 |
| Making Charge | ₹4,926 |
| GST (3%) | ₹1,362 |
| Total Price | ₹46,752 |