All filters
If you want to stun everyone by flaunting a beautiful piece of accessory with a sleek and trendy design, choose this stunning diamond ring. The spherical pattern in the middle has some diamonds to help you dazzle a little more. The wavy pattern on either side of the sphere is encrusted with a few more diamonds to render this diamond ring a feminine glow.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642387 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.54 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹48,200 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹2,162 |
| Total Price | ₹74,217 |