All filters
This 0.57 carat diamond ring is designed in 18K gold for the bold woman who feels both confident and beautiful. Elevate your style statement beyond the ordinary with the unique yet attractive nut and bolt pattern.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000727765 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.63 carat
|
| Gold Value | ₹48,704(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹51,728 |
| Making Charge | ₹10,241 |
| GST (3%) | ₹3,321 |
| Total Price | ₹1,13,994 |