All filters
Flaunt the artistic beauty of a butterfly on your finger with this 0.46 carat diamond ring inspired by the same. Make a subtle yet chic statement with this sparkling ring crafted in 18K rose gold to make you feel fabulous and confident.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000683128 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS |
| Diamond Weight | 0.46 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹84,467 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹3,408 |
| Total Price | ₹1,17,003 |