All filters
You can easily feel the glow and luxury of sunbeams by choosing these elegant diamond danglers. Three linear patterns in rose gold have a few sparkling diamonds studded at fixed intervals to help you shine, sparkle and smile a bit more. Feel free to flaunt these diamond danglers solo or pair them with a similar necklace from our collection.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000598059 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹47,487(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,225 |
| Making Charge | ₹10,880 |
| GST (3%) | ₹2,568 |
| Total Price | ₹88,160 |