All filters
These captivating studs bring together vibrant colour and radiant sparkle in perfect harmony. A striking blue enamel centrepiece takes centre stage, encircled by a halo of 0.33 carats of shimmering diamonds. Crafted in 14K yellow gold, this luxurious pair adds a touch of elegance to your look €“ ideal for those standout moments and special occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000724760 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.4 g
|
| Diamond Quality | GH-SI |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹20,722(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹28,875 |
| Making Charge | ₹5,155 |
| GST (3%) | ₹1,643 |
| Total Price | ₹56,395 |