All filters
Adorned with bluish ceramic work, these 0.16 carat diamond studs are crafted in 14K white gold to bring out your playful emotions through your jewellery. The subtle design makes them chic yet timeless.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000677892 |
| Metal/Purity | 18K White Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.18 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹46,269(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,080 |
| Ceramic | ₹3,000 |
| Making Charge | ₹9,774 |
| GST (3%) | ₹2,194 |
| Total Price | ₹75,317 |