All filters
No beauty is greater than a lovable flower, and from that love, we have brought these cute diamond studs designed with 0.15 carat diamonds in 18K gold to indulge your beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000255276 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹29,223(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,794 |
| Making Charge | ₹5,611 |
| GST (3%) | ₹1,429 |
| Total Price | ₹49,057 |