All filters
Designed for the modern muse, these earrings offer a fresh perspective on floral elegance. Layered blossoms create a luminous interplay of texture and sparkle, blending texture and brilliance for a look that feels refined, contemporary, and naturally poised, effortlessly styled with tailored Western silhouettes or sophisticated Indian ensembles.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000862849 |
| Metal/Purity | 9K Rose Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹6,089(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,970 |
| Making Charge | ₹4,478 |
| GST (3%) | ₹1,127 |
| Total Price | ₹38,664 |