All filters
Embrace the blazing brilliance of numerous sparkling diamonds skillfully encrusted to create this alluring diamond ring with a royal charm. Diamonds of various dimensions make this piece of jewellery exude the intensity of the night sky. Pair this stunning diamond ring with your party attire and spread a beautiful aura of royalty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642165 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.35 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹32,846 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,841 |
| Total Price | ₹63,194 |