All filters
A simple statement that fits seamlessly into your daily staples, this diamond ring features an asymmetric square accented with diamonds and clean, modern lines. Light and minimal, it transitions easily between casual and dressier moments.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000713884 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹12,178(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,920 |
| Making Charge | ₹5,876 |
| GST (3%) | ₹780 |
| Total Price | ₹26,754 |