All filters
We all believe that craftsmanship only praised by an expert. This rose gold diamond pendant decorated in a Tanmania pattern that beautifies your vision with insane grace. This royal artistic pendant can give you a change in your daily attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000556823 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.51 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.44 carat
|
| Gold Value | ₹49,922(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹36,300 |
| Making Charge | ₹10,475 |
| GST (3%) | ₹2,901 |
| Total Price | ₹99,598 |