All filters
Give wings to your aspirations with these 14K yellow gold diamond drop earrings, featuring prancing butterflies and 0.64 carats of dazzling diamonds. With their mesmerizing design and the perfect amount of sparkle, they inspire you to reach for your dreams and embrace your best self.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000772692 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.74 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.7 carat
|
| Gold Value | ₹32,292(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹56,320 |
| Making Charge | ₹8,840 |
| GST (3%) | ₹2,924 |
| Total Price | ₹1,00,376 |