All filters
Just like Monstera plants can purify indoor air, this diamond necklace inspired from the Monstera leaves will create a beautiful ambience around you with its unique design. This dazzling diamond necklace has an artistic charm with a few diamonds encrusted at fixed intervals to enhance your beauty more intensely.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGN-D000657500 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 6.05 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.54 carat
|
| Gold Value | ₹52,236(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹44,468 |
| Making Charge | ₹11,848 |
| GST (3%) | ₹3,257 |
| Total Price | ₹1,11,809 |