All filters
Wear these 0.12 carat diamond long earrings crafted in 14K gold as a symbol of your inner beauty and spiritual growth. The artistic lotus pattern reminds us to rise above adversity and bloom in the face of challenges.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000724865 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹23,744(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,920 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,215 |
| Total Price | ₹41,699 |