All filters
Immerse yourself in the world of refined fashion with this artistic diamond chain pendant encrusted with 0.19 carat diamonds in 14K gold. Drawing inspiration from textured pleats adorning a garment, this chic piece of accessory redefines elegance.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000724900 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.73 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹40,839(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,243 |
| Making Charge | ₹10,942 |
| GST (3%) | ₹2,071 |
| Total Price | ₹71,095 |