All filters
Radiate a lot of admiration from everyone around you by flaunting this artistic diamond ring. The floral motif is studded with shining diamonds with a few more encrusted in a wavy pattern, making it a must-have jewellery for your ring finger. The glow offered by this shining diamond ring has an intensity resembling the night sky.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642898 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.35 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹32,846 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,945 |
| Total Price | ₹66,771 |