All filters
Since love happens when two hearts find their happy place together, bring more love to your life by flaunting these artistic diamond studs with shining heart motifs. The 0.15 carat diamonds skillfully encrusted in 14K gold enhance the glow of the dual heart motifs with different dimensions. Complete your minimalist day look with these adorable diamond studs by Senco.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000569686 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,808 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,218 |
| Total Price | ₹41,797 |