All filters
A butterfly symbolizes transformation and playfulness and has inspired our karigars to create this gleaming diamond chain pendant with a similar pattern. Shining 0.24 carat diamonds are studded in 18K rose gold to bring an essence of all that is elegant.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000683166 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.95 g
|
| Diamond Quality | HI-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹54,792(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,201 |
| Making Charge | ₹11,409 |
| GST (3%) | ₹2,803 |
| Total Price | ₹96,205 |