All filters
The two artistic floral motifs in this ravishing 0.1 carat diamond mangalsutra resembling a married couple not only add to the glow of the diamonds encrusted between them but also enhance your beauty. Add to the beauty of your salwar kameez with this charming diamond mangalsutra crafted in 18K gold.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000563859 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.06 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹56,010(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,400 |
| Making Charge | ₹10,106 |
| GST (3%) | ₹2,236 |
| Total Price | ₹76,752 |